Profesionālās šķēres ir dārgi, augstas kvalitātes instrumenti, kas ar pienācīgu kopšanu un savlaicīgu apkopi kalpos ilgu laiku. Lai kādas šķēres jūs izvēlētos, vienmēr atcerieties, ka tām nepieciešama rūpīga apkope. Šķēru asmeņi pirms darba ir jānoslauka ar zamšādas drānu un jānoregulē. Pirms darba uzsākšanas ieteicams apskatīt asmeņu pievilkšanu. Ja tam nepievēršat uzmanību, dažkārt gadās tā, ka šķēres vienkārši atslābst, atliecas un pirms laika nonāk bojā. Dažādu matu tipu griešanai ir nepieciešama pievilkšanas regulēšana. Piemēram, Āzijas matu tipiem savilkšanai jābūt stingrākai. Tāpat nav ieteicams žirklītes pārlauzt un vienlaicīgi matus nenogriezt. Pēc katras matu griešanas šķēres katru reizi jānoslauka tīri un jāeļļo. Nomazgājiet, nosusiniet un ieeļļojiet.
Izvairieties no mehāniskiem triecieniem un triecieniem. Ja šķēres nokrīt, nekādā gadījumā neturpiniet ar tām strādāt, citādi asmeņi var tikt bojāti tiktāl, ka tos nebūs iespējams salabot. Pēc iespējas ātrāk sazinieties ar asinātāju. Šķēres uzticiet asināt tikai profesionāļiem! Šķēres ir diezgan sarežģīts mehānisms, ko ietekmē daudzi faktori un rādītāji. Pat pieredzējušiem profesionāļiem bieži vien nākas krietni papūlēties, lai noteiktu, kas ar konkrētajām šķērēm nav kārtībā, kas jādara, lai šīs «divi gredzeni, divi gali un pa vidu nagla» dzīvotu un kļūtu par radošu instrumentu. Tāpēc, mūsuprāt, ir ļoti svarīgi, lai frizieri paši rūpētos par savu «rokas pagarinājumu», rūpētos, rūpētos. Ja ar instrumentu kaut kas notiek, ja tas zaudē savas īpašības, mūsu meistars pielietos visas savas prasmes un zināšanas, lai jums palīdzētu. Ar rūpīgu attieksmi, regulāru un rūpīgu kopšanu instruments var kalpot jums gadiem ilgi.
Kas jums jādara, lai rīks kalpotu ilgu laiku?
1 Izvairieties no mehāniskiem triecieniem un triecieniem. Ja šķēres ir nokritušas, nekādā gadījumā neturpiniet ar tām strādāt, citādi asmeņi var tikt bojāti tā, ka to labošana ir maz ticama. Pie pirmās iespējas sazinieties ar speciālistu, norādiet problēmu. Vairumā gadījumu speciālists spēs jums palīdzēt.
2. Vienmēr pārbaudiet asmeņu spriegojumu. Saspriegotie asmeņi ne tikai apgrūtina darbu, bet arī palielina berzi, kas izraisa saderīgo virsmu nodilumu. Līdzīgu rezultātu var sagaidīt arī ar vaļīgu skrūvi, kad asmeņi «karājas» viens attiecībā pret otru. Tas ietekmē arī skrūvju grupu, un, neraugoties uz šķietami mīksto darbību, jūs nesaņemsiet pareizu griezumu.
3. Pēc darba katru reizi pārliecinieties, ka asmeņi ir aizvērti, un novietojiet šķēres uz galda uz mīksta auduma. Šim noteikumam jākļūst par jūsu likumu. Atpūšoties no darba, kad esat novērsis uzmanību no darba, pirmais, kas jums ir jādara, ir jāaizver šķēres. Novietojiet tās uz līdzenas virsmas, kas pārklāta ar mīkstu drānu vai zamšādu.
4. Ja šķēres ilgu laiku nelietosiet, noslaukiet tās ar sausu mīkstu drānu un ieeļļojiet. Pretējā gadījumā, ja griezīsiet mitrus matus, asmeņi oksidēsies vai pat sarūsēs, ja tos ilgstoši atstāsiet dīkstāvē. Pasaulē vēl nav izgudrots metāls uz dzelzs bāzes, kas būtu 100% izturīgs pret oksidēšanos. Šo problēmu manto nākamās paaudzes. Neatkarīgi no tā, no kāda «super» tērauda ir izgatavotas jūsu šķēres, oksidēšanās lielākā vai mazākā mērā joprojām notiek. Glabājot šķēres, tās ir jātur tīras un jāeļļo!!!
5. Nemēģiniet asināt paši. Rezultāts var būt postošs. DOVO rūpnīcā Zolingenā, Vācijā, darbiniekam pēc 3 gadu apmācības ir atļauts patstāvīgi veikt parastas tehnoloģiskās operācijas un pēc 5 gadu apmācības - asināt šķēres. Lai cik ilgi jūs esat strādājis par frizieri, jums, iespējams, nav pietiekamas pieredzes un zināšanu, lai paši varētu asināt šķēres.
6. Ja jūsu šķērēm ir skrūvju grupa, nevis vienkārša skrūve, nemēģiniet tās izjaukt paši. Tas jādara speciālistiem. Ir pagājuši tie laiki, kad ikviens mūsu valstī varēja pats atrisināt jebkuru tehniski sarežģītu uzdevumu. Piekrītu, ka diez vai spēsiet atlutināt datora mikroshēmas, pat ja prasmīgi tiek galā ar jebkuru programmu. Protams, šķēres nav dators, taču to nevajadzētu vienkāršot. Jebkura «atspere - starplika» var ietekmēt jūsu instrumenta stāvokli un tā īpašības, un rezultātā - ietekmēt jūsu darba kvalitāti un rezultātu.
7. Pastāvīgi pārbaudiet griezējmalu asumu. Reizi divās nedēļās paņemiet vates gabaliņu, viegli izstiepiet to šķiedrās un pārbaudiet šķēres, lēnām griezdami, īpaši ar galu, kas atkāpjas atpakaļ uz sevi. Jūsu instruments ir kārtībā, ja tas viegli sagriež vati un gals nevelk šķiedras. Ja rodas šaubas, palīgā nāks amatnieks. Šim nolūkam mums ir īpašas mašīnas, ierīces, bet pats galvenais - īpaša apmācība un pieredze. Mēs strādājam ar jebkuru instrumentu, pat nezināmu ražotāju. Nekādu brīnumu nav, bet mēs gandrīz vienmēr atrisinām jūsu problēmas.
8. Nelietojiet šķēres, līdz tās ir pilnīgi nederīgas. Netraumējiet ne sevi, ne instrumentu. Šķēres ir iespējams iztaisnot un uzasināt, kā arī ražotāji. Tomēr jāsaprot, ka dažkārt šķēres nav iespējams padarīt «kā jaunas».
Taču, rūpīgi un regulāri kopjot, rīks var kalpot gadiem ilgi, sagādājot patiesu prieku.